Jip Safari

jeepsafari

Samanlı Dağlarını en hızlı keşfetmenin yolu: Jeep Safari…
Yuvacık bölgesi neden mi eşsiz manzaralar sunuyor? Bunu anlamanın tek yolu keşfetmekten geçiyor.

Bölgemizin coğrafik yapısı incelendiğinde, çok sayıda dere ve bu derelerin oluşturmuş olduğu vadi tipi kanyonlarla karşılaşırız. Vadi tipi kanyonlar, bölgenin yüksek yapısıyla örtüşünce eşsiz manzaralar oluşturuyor. Samanlı dağları, Yalova’dan başlayıp Adapazarı Geyve boğazı-Pamukova ya kadar uzanan sıradağlardır. Yükseklik ortalamasının ve engebeli yapısının en yoğun olduğu Yuvacık bölgesidir. Bu açıdan, bölgeyi keşfetmek hiçte kolay değildir. Birde Marmara bölgesindeki en bakir ormanları bu tabloya eklediğimizde keşif git gide zorlaşmaktadır.

Yuvacık çanağında içlere doğru gittikçe, iklimde anlık değişimler gözlenmekte ve bu durumda bitki dokusunu çeşitlendirmektedir. Bölge küçük Karadeniz diye anılsa da, Akdeniz’e ait bitki dokusuna da sahip oluşuyla da, farklılığını her anlamda ortaya koymaktadır. Bir bakıma bölgeye, Akdeniz’i Karadeniz’le kucaklaştıran bir geçiş bölgesi diyebiliriz. Bölgede doğal yaşam, sadece bitkilerde değil hayvanlarda da gözlemlenmektedir. Ayıdan kurda, şahinden kartala, geyikten alabalığa, çok sayıda hayvan türünün yaşam alanıdır Yuvacık çanağı. İstanbul’a, kentleşme ve sanayileşmeye bu kadar yakın olan bu yerde, doğal yaşam sarp ve keskin vadilere tutunmaya devam etmektedir.

Bu kadar özelliğin ve zenginliğin bir arada olduğu bölgemiz, özellikle 2000 yılından sonra ekolojik turizme açılmıştır. Doğal alanları sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde korumaya çalışan ve ekonomik değerler oluşturarak her geçen gün daha fazla doğa duyarlılığına sahip insanı bölgemize çeken bu anlayış, misafirlerimize bölgemizi keşfetmenin alternatiflerini geliştirmiş ve geliştirmeye de devam etmektedir. Beş kayalar tabiat parkının da içinde bulunduğu bu cenneti hızlı keşfetmek için, işte alternatif jeep safari turlarımız…

Daha Fazlası

Atv Safari

Kocaeli atv safari

Atv safari.

Kocaeli aytepe safari

rakiplerinizi veya arkadaşlarınız alıp tesisimize gelip tüm gün, yada saatlik atv yarışlarını, inanılmaz manzaralar altında yapabilirsiniz. Ayrıca yarış sonunda çaylar bizden..

Daha Fazlası

Trekking

Aypepe Yuvacık

Trekking

Aytepe yürüyüş parkurlarının yanıbaşında olan otelimizden, Samanlı dağlarında istediğiniz parkura başlayabilirsiniz, dönüşünüzde taze demlenmiş çayınızı içebilir, ayrıca restaurantımızda bulunan yemeklerden tadabilirsiniz..

Daha Fazlası

Parpalia Yaşam

Parpaliada Yaşam

Misafirlerimiz Akşamları nasıl vakit geçirir?

Kışın Şömine, yazın kamp ateşi keyfi yapabilirsiniz, oyunlardan tavla, okey satranç, sessiz sinema gibi eğlencelere katılabilirsiniz. Plakçalarda nostalji müzik keyfi yapabilirsiniz. Projeksiyon ile sinema seyredebilir, toplantı ve sunum yapabilirsiniz. Küçük kitaplığımızdan kitap edinebilir, yemyeşil kırlara uzanıp kitabınızı okuyabilirsiniz.

Rezervasyonla gelen misafir gruplarımıza canlı müzik organizasyonu yapılır(Özel günlerde).

Çocuklarınız içinde oyun alanlarımız mevcuttur.

Daha Fazlası